Tricepsový dip

Tricepsový dip je vynikající cvik pro posílení svalů paží a tricepsů. Na toto cvičení vám bude stačit stabilní židle. Postavte se před židli, opřete dlaně na okraj sedáku se zády směřujícími k židli a nohy postavte před sebe. S pokrčenými nohama pomalu klesejte dolů, až se paže ohnou pod úhlem 90 stupňů, a pak se pomalu vraťte zpět do výchozí pozice. Opakujte toto cvičení 10 až 15krát ve třech sériích.

V kanceláři můžete cvičit i jógu, třeba podle tohoto YouTube videa - kanál StillOnTheWay:

Zdroj: Youtube

Protahování na židli

Sedavé zaměstnání může způsobit ztuhlost v zádech a krku. Proto je důležité podle studií pravidelně protahovat tělo, abyste udrželi pružnost a snížili riziko bolesti zad. Jednoduchým způsobem, jak provést protahování přímo ve vaší kanceláři, je použití židle. Postavte se před židli, položte ruce na sedák a pomalu se skloňte dopředu, aby vaše hruď směřovala k podlaze. Držte tuto pozici po dobu 20-30 sekund a pak se vraťte zpět do výchozí pozice. Opakujte protahování několikrát během dne, abyste udrželi své svaly flexibilní.

Kliky na pracovním místě

Kliky jsou podle studií jedním z nejúčinnějších cviků pro posílení horní poloviny těla a mohou být snadno provedeny i při práci na stole. Stačí se jen postavit vedle svého stolu, položit ruce na stůl ve šíři ramen a nohy umístit dozadu tak, aby vaše tělo tvořilo přímou linii od hlavy až k patám. Poté se spustěte dolů, dokud se hrudník téměř nedotýká stolu, a potom se znovu zvedněte do výchozí pozice. Opakujte tuto sérii 10-15krát a provedete skvělý cvičební interval během pracovního dne.

Strečink na místě

Někdy stačí jen malá pauza na protažení těla, abyste se cítili osvěžení a plní energie. Zkuste provést několik jednoduchých protahovacích cviků přímo u svého stolu. Například můžete stát, vzpažit ruce nad hlavu a natáhnout se co nejvíce nahoru, aby se protáhly svaly v oblasti břicha a hrudníku. Držte tuto pozici po dobu 15-20 sekund a pak se uvolněte. Opakujte tento strečink několikrát za sebou a ucítíte, jak se vaše tělo probírá a nabírá novou energii.

Sed na židli s výpadem nohy

Tento cvik, i když je v sedě, podle studií posiluje svaly stehen a hýždí a zároveň zlepšuje stabilitu trupu. Sedněte si na židli s rovnými zády a nohama pevně na zemi v šíři ramen. Poté zvedněte jednu nohu a udělejte krok vpřed, takže vaše koleno bude přibližně ve výši vašeho kotníku. Pomalu se vraťte zpět do výchozí pozice a proveďte stejný pohyb s druhou nohou. Opakujte tento cvik 10-12krát na každou nohu.

Jízda na kole

Tento cvik posiluje svaly břišní stěny a zlepšuje stabilitu trupu. Sedněte si na židli s rovnou páteří a opřete se rukama o zadní část židle. Zvedněte nohy od země a začněte provádět pohyby podobné jako při jízdě na kole – ohýbejte nohy v kolenou a střídejte jejich pohyb, jako byste šlapali na pedály. Provádějte toto cvičení po dobu 30-60 sekund.

Zdroje: www.youtube.com, www.healthline.com, health.clevelandclinic.org