Sledování komedie

Ano, slyšeli jste dobře. Sledování vaší oblíbené komedie je skvělým způsobem, jak spálit kalorie. Smích totiž zvyšuje srdeční tep a spaluje energii, což potvrzují i studie. Hodina smíchu může spálit až 100 kalorií. Takže si pusťte svůj oblíbený komediální film nebo show a nechte se unést smíchem.

5 tipů, jak rychle zhubnout, nabízí toto YouTube video - kanál Kila pryč:

Zdroj: Youtube

Sezení na míči

Namísto klasické židle si zvolte míč na cvičení jako své posezení při sledování televize nebo čtení knihy. Sezení na míči vyžaduje aktivní zapojení svalů trupu a rovnováhu, což může přispět k lepšímu držení těla a spálení několika kalorií navíc. Není to náročné a může to být příjemná změna.

Tanec jako cvičení

Tanec není jen zábavná aktivita, ale také skvělý způsob, jak spálit kalorie a zlepšit náladu. Není třeba být profesionálním tanečníkem, stačí si pusťte svou oblíbenou hudbu a nechte se unést rytmem. Tanec aktivuje celé tělo a zvyšuje srdeční tep, což pomáhá spalovat kalorie. Ať už je to tango, hip-hop nebo jen skákání kolem kuchyňského stolu, každý tanec přináší radost a zároveň spaluje kalorie. Studie ukazují, že tanec může být účinnější více než plavání nebo cyklistika.

Milování

Ano, sex může být vynikajícím způsobem, jak spálit kalorie. Podle studie může jedna hodina vášnivého sexu spálit až 100 kalorií. Sexuální aktivita nejenže zvyšuje srdeční tep a spaluje energii, ale také uvolňuje endorfiny, které zlepšují náladu a snižují stres. Takže si užijte romantickou noc se svým partnerem a nechte kalorie hořet.

Zábava s domácími mazlíčky

Hraní si s vašimi kočkami nebo psy může být překvapivě účinným způsobem, jak spálit kalorie. Jděte se psem na procházku nebo hrajte hru s míčkem. Vaši mazlíčci budou šťastní a vy budete mít bonus v podobě spálených kalorií.

Jógové cvičení

Jóga není jen o uvolnění mysli a protažení svalů, ale také skvělým způsobem, jak spálit kalorie. Dynamické formy jógy, jako je Vinyasa nebo Power Yoga mohou podle studií zvýšit srdeční tep a spálit kalorie. Navíc jóga pomáhá snižovat stres a zlepšovat celkovou pohodu. Sledujte online lekce jógy nebo si pusťte svůj oblíbený jógový program a nechte se unést harmonií těla a mysli.

Stavění domečků z karet

Ano, stavění domečků z karet může být nejen zábavnou aktivitou pro celou rodinu, ale také skvělým způsobem, jak spálit kalorie. Tato aktivita vyžaduje jemnou motoriku a koordinaci, což pomáhá aktivovat svaly a spálit energii. A když se domeček zhroutí, můžete ho zase stavět, což přináší další pohyb a spalování kalorií. 

Hraní deskových her

I když to může znít překvapivě, hraní deskových her může být skvělým způsobem, jak spálit kalorie. Některé takové hry zapojují celé tělo a podporují pohyb. Kromě toho hraní her s přáteli nebo rodinou zlepšuje náladu a posiluje vztahy. Takže si připravte oblíbenou deskovou hru a užijte si zábavu a spálené kalorie!

Cvičení s hula-hoopem

Hula-hoop není jen pro děti. Studie ukazují, že tato zábavná aktivita může být účinným způsobem, jak spálit kalorie a posílit svaly břicha a páteře. Rotace obruče kolem těla aktivuje svaly trupu a stimuluje metabolismus. Navíc je to skvělá zábava pro celou rodinu nebo skupinu přátel. 

Hra s dětmi

Poslední, ale rozhodně neméně důležitý, je čas strávený se svými dětmi. Aktivní hry venku, jako je chytání míče nebo skákání na trampolíně, jsou skvělým způsobem, jak spálit kalorie a strávit kvalitní čas s rodinou. 

Zdroje: YouTube, Eat This Not That, The Healthy