Marilyn Monroe – ikona elegance, krásy a nesmrtelného šarmu. Její život a styl dodnes inspirují mnohé ženy po celém světě. Jedním z nejzajímavějších aspektů jejího života byla její strava a cvičební režim.

Jak cvičit jako Marilyn Monroe? Podívejte se na následující YouTube video – kanál The Marilyn Monroe Channel

Zdroj: Youtube

Kdo byla Marilyn Monroe?

Marilyn Monroe, původním jménem Norma Jeane Mortenson, se narodila 1. června 1926 v Los Angeles a zemřela 5. srpna 1962. Byla jednou z nejslavnějších amerických hereček a ikon populární kultury 20. století.

Marilyn Monroe začala svou kariéru jako modelka a později se stala filmovou hvězdou. Jejím průlomovým filmem byl "Niagara" (1953), který jí vynesl pověst sexuální ikony. Dalšími významnými filmy, ve kterých hrála, jsou "Gentlemen Prefer Blondes" (1953), "The Seven Year Itch" (1955) a "Some Like It Hot" (1959).

Monroe byla známá svou platinovou blond barvou vlasů, smyslným vzezřením a smyslem pro humor. Byla symbolem elegance a krásy a svět oslnila svým přirozeným šarmem a charisma. Vedle své filmové kariéry se také angažovala v humanitárních činnostech a podporovala práva žen a menšin.

Její osobní život byl poznamenán komplikovanými vztahy, včetně tří manželství s Jamesem Doughertym, Joe DiMaggio a Arthurem Millerem. Byla také spojována s politikem Johnem F. Kennedym a jeho bratrem Robertem. Její smrt v roce 1962 zůstává obklopena tajemstvím a spoustou spekulací.

Navzdory její předčasné smrti zůstává Marilyn Monroe ikonou, která inspiruje miliony lidí po celém světě. Její vliv na populární kulturu přetrvává dodnes a její obraz je stále zobrazován a oslavován ve filmech, hudbě, literatuře a umění.

A pokud se ptáte, jaké tajemství stálo za její krásou, jaké striktní dietní plány a cvičení musela pro svůj vzhled dodržovat, možná budete překvapení.

Začátek dne

Marilyn se nikdy moc nezajímala o venkovní sporty, ani netrávila hodiny cvičením, i přes to se stala ikonou ženskosti a krásy. Vyvinula svůj vlastní cvik pro svaly, které pro ni byly zásadní a přála si je mít pevné. Tomuto cviku věnovala každý den alespoň 10 minut.

Jejím prvním pohybem po ranní hygieně bylo provádění jednoduchého cviku na zpevnění poprsí. Z pozice roztáhnutých paží a zvedání do bodu nad hlavou, Marilyn zvedala pětikilová závaží, a tím posilovala svaly, které pro ni byly nejdůležitější. Tento cvik prováděla 15krát a poté ho alespoň 15krát zopakovala.

Dalším jednoduchým cvikem byl pohyb rukou pod úhlem 45 stupňů od podlahy, kdy s nimi se závažím kroužila. Tento cvik prováděla do doby, kdy se úplně neunavila. Marilyn si evidentně nezakládala na striktním a rytmickém počítání jako jiní lidé. Jejími slovy: „Nemohla bych vydržet žádná cvičení, při kterých bych se cítila poslušně.“

Zvláštní stravovací návyky

Ačkoliv Marilyn byla jiného názoru, pro mnohé lidi byly její stravovací návyky bizarní. Před ranní sprchou si vždy k snídani ohřála mléko. Rozklepla do něj dvě vejce a tento zvláštní drink během oblékání popíjela. Svou snídani doplnila o tabletku multivitaminu a byla přesvědčena, že si nemůže dopřát výživnější snídani.

V té době se syrová vejce považovala za větší zdroj bílkovin než vejce uvařená. Salmonely se lidé začali obávat až v osmdesátých letech. V každém případě, ať už je tato snídaně sebevíc účinná, vyžaduje silný žaludek, který má asi málokdo z nás.

Důležitým bodem v dietě Marilyn Monroe je to, že neobědvala. Po mléku s vejci si dopřála až večeři, kdy si po náročném dni na tržnici objednala steak, jehněčí kotlety nebo játra, která si opekla na hotelovém pokoji v elektrické troubě. K masu vždy jedla 4 nebo 5 syrových mrkví, které jí nikdy neomrzely a byly důležitou součástí jejího jídelníčku.

Jejím sympatickým zvykem, který odráží to, že i Marilyn Monroe byla jen člověk, který má své prohřešky, byla každodenní večerní procházka. Vždy se po večeři zastavila v bistru Wila Wrigta na velký zmrzlinový pohár s horkým karamelem. Tím dala sladkou tečku za svým zvláštním, a pro mnohé z nás poměrně chudým, jídelníčkem.

Její rady pro odpočinek

Udělejte ze spánku skutečnou prioritu.“ Marilyn byla pohodový člověk, který miloval spánek a nesnášela spěch a nátlak. Vzhledem k tomu, že její jediný den pro odpočinek byla neděle, trvalo jí i několik hodin, než se úplně probudila. V závislosti na jejích pracovních aktivitách spala každou noc 5-10 hodin. A jak se do postele oblékala? Žádné pyžamo či noční košile. Pouze Chanel č. 5!

Marilyn Monroe byla zkrátka jedinečná osobnost s jedinečnými zvyky a návyky. Takže pokud chcete vypadat jako ona, každé ráno posilujte poprsí, pijte mléko s vejci, chroupejte mrkev ve velkém a spěte oblečení pouze v parfému.

Zdroje: YouTube.com, womenshealth.com, harpersbazaar.com, finedininglovers.com