Předtím, než se ponoříme do receptu na toto úžasné tiramisu, pojďme si připomenout, proč jsou bílkoviny a bezcukrová strava tak důležité pro naše zdraví a kondici.

Bílkoviny

Bílkoviny jsou základními stavebními kameny našeho těla nezbytnými pro růst a opravu tkání včetně svalů, kůže, vlasů a nehtů. Podle studií jsou klíčové pro udržení silných a zdravých svalů, zlepšení síly a vytrvalosti a také mohou podpořit hubnutí díky své schopnosti poskytnout dlouhodobý pocit sytosti a stabilizovat hladinu cukru v krvi. Bílkoviny jsou také důležité pro správnou funkci orgánů a systémů v našem těle, což zahrnuje imunitní systém, nervový systém a další důležité procesy. 

Recept na fitness tiramisu nabízí toto video na YouTube - kanál BAJOLA - Fit bez diet:

Zdroj: Youtube

Bez cukru

Bezcukrová strava přináší řadu výhod pro naše zdraví a pohodu. Jednou z hlavních výhod je stabilizace hladiny cukru v krvi, což může snížit riziko vzniku cukrovky a dalších metabolických onemocnění. Dále nám bezcukrová strava umožňuje udržovat stabilní energetické úrovně po celý den, což přispívá k vyváženému a stabilnímu pocitu energie bez rychlých výkyvů. Tato strava také podporuje zdravý metabolismus a pomáhá nám lépe regulovat tělesnou hmotnost. Omezení příjmu cukru v naší stravě může také vést k celkově zdravějšímu životnímu stylu a podle studií snížit riziko obezity, srdečních chorob a dalších chronických onemocnění spojených s nadměrným příjmem cukru.

Živiny

Tento recept na tiramisu je bohatý na živiny díky svému obsahu vybraných ingrediencí, které poskytují našemu tělu důležité živiny a mikronutrienty. Tvaroh je vynikajícím zdrojem vápníku a bílkovin, nezbytných pro zdravé kosti, svaly a tkáně, a také obsahuje vitamíny A a D pro podporu imunitního systému a zdravé kůže. Bílkovinový pudink je bohatý na vitamíny B, E a minerály, které podporují metabolismus a nervovou funkci. Piškoty bez cukru, vyrobené z celozrnné mouky, dodávají podle studií vlákninu pro zdravé trávení a stabilní hladiny cukru v krvi. Tímto způsobem tiramisu nejenom potěší naše chuťové buňky, ale také poskytne tělu širokou škálu živin, které podporují celkové zdraví a pohodu.

Tiramisu bez cukru a plné bílkovin

Nejprve si připravte všechny potřebné suroviny. Budete potřebovat 500 gramů plnotučného tvarohu, 250 gramů bílkovinového pudingu bez cukru, 2 lžíce kvalitního instantního kávového prášku, 1 lžíci kakaového prášku (neslazeného), 1 balíček piškotů bez cukru (nebo bezlepkových, podle preference) a 1 lžičku vanilkového extraktu.

Když máte suroviny připravené, začněte přípravou bílkovinového pudinku podle návodu na obalu. Poté nechte pudink vychladnout.

Ve velké míse smíchejte tvaroh s vanilkovým extraktem, dokud nedosáhnete hladké konzistence. Postupně přidávejte bílkovinový pudink a důkladně promíchejte.

Poté ve vhodné nádobě smíchejte instantní kávový prášek s trochou horké vody, abyste vytvořili silnou kávovou směs.

Nyní jste připraveni k poskládání tiramisu. Položte první vrstvu bezcukrových piškotů do vhodné servírovací nádoby a pokapejte je polovinou kávové směsi. Poté nanesete polovinu směsi tvarohu a pudinku na piškoty. Opakujte tento postup pro druhou vrstvu piškotů, kávové směsi a směsi tvarohu a pudinku.

Posypte kakaovým práškem a nechte v lednici odpočinout alespoň 2 hodiny, ideálně však přes noc, aby se chutě dobře propojily.

Zdroje: www.youtube.com, www.bajolafit.cz, www.stobklub.cz, www.vimcojim.cz