Citron je bohatý na vitamín C, který je podle studie z roku 2021 známý svými antioxidačními vlastnostmi a schopností podpořit imunitní systém. Ale to není jediný důvod, proč byste měli zahrnout citron do svého pitného režimu. Má také detoxikační účinky na tělo. Pomáhá stimulovat játra k produkování enzymů, které podporují trávení a eliminaci odpadních látek z těla. Tím se zlepšuje celková funkce trávicího systému.

Jak vám kombinace citronu a olivového oleje může změnit život? Odpověď hledejte v YouTube videu - kanál motivationaldoc:

Zdroj: Youtube

Olivový olej 

Olivový olej, zejména kvalitní extrapanenský olivový olej, je stěžejní součástí středomořské stravy, která je známá svými zdravotními výhodami. Obsahuje zdravé tuky, které snižují hladinu "špatného" LDL cholesterolu v krvi. To zase snižuje riziko srdečních onemocnění. Olivový olej také dle jedné studie obsahuje polyfenoly, což jsou silné antioxidanty, které chrání buňky před poškozením volnými radikály.

Zázračný nápoj

Nápoj z citronu a olivového oleje můžeme bez nadsázky pojmenovat jako zázračný. Pít byste ho měli každý den. Jak ho připravit? 

Budete potřebovat:

  • 1 čerstvý citron
  • 1 lžíci extra panenského olivového oleje
  • sklenici teplé vody

Postup:

  1. Vymačkejte šťávu z citronu do sklenice.
  2. Přidejte lžíci olivového oleje a promíchejte.
  3. Nalijte teplou vodu do směsi a znovu promíchejte.

Tento nápoj pijte každé ráno nalačno. Je důležité používat čerstvé citrony a kvalitní extra panenský olivový olej pro maximální zdravotní přínosy.

Zdravotní výhody tohoto nápoje

Podpora zdraví srdce

Jedna z nejvýznamnějších zdravotních výhod tohoto nápoje spočívá v jeho schopnosti podpořit zdraví srdce. Pravidelná konzumace olivového oleje může pomoci snižovat riziko vzniku aterosklerózy, která je spojena se zúžením cév a srdečními problémy.

Zlepšení zažívání

Citron, který je součástí tohoto nápoje, hraje klíčovou roli v podpoře trávicího systému. Citronová šťáva stimuluje játra k produkci enzymů, které pomáhají trávit potravu a odstraňovat odpadní látky z těla. 

Snižování krevního tlaku

Některé studie naznačují, že konzumace olivového oleje má pozitivní vliv na snižování krevního tlaku. Vysoký krevní tlak je rizikovým faktorem pro hypertenzi a srdeční onemocnění. Olejová kyselina obsažená v olivovém oleji uvolňuje cévy a snižuje tlak.

Udržení váhy

Tento nápoj může být také užitečným nástrojem pro ty, kteří chtějí zhubnout nebo udržet si zdravou váhu. Olejová kyselina v olivovém oleji zvyšuje pocit sytosti, což vede k menšímu příjmu potravy. 

Zdroje: www.youtube.com, healthline.com, medicinenet.com