V dnešní uspěchané době se mnoho z nás snaží najít rovnováhu mezi prací, rodinou a osobním životem. Sex je jedním z klíčových aspektů našeho osobního života, který často trpí nedostatkem času a energie. Nicméně odpověď na to, jak zlepšit svůj sexuální život je jednodušší, než byste možná řekli. Cvičení!

Jaké cviky pomohou k lepší erekci a výdrži, se dozvíte v následujícím YouTube videu – kanál Ludek DouBrava

Zdroj: Youtube

Cvičení zvyšuje sexuální touhu u žen

Studie z roku 2018 uvádí, že během posledních 2 desetiletí byla u žen prokázána silná souvislost mezi cvičením a zvýšeným fyziologickým sexuálním vzrušením. Cvičení totiž ovlivňuje řadu tělesných systémů, které reálně ovlivňují ženskou sexuální touhu.

Prvním mechanismem je zlepšení krevního oběhu. Výzkum z roku 2022 uvádí, že pravidelné cvičení zlepšuje kardiovaskulární zdraví, což vede k lepšímu krevnímu oběhu v celém těle, včetně pohlavních orgánů. Zvýšený krevní oběh podle výzkumu zlepšuje citlivost a reakci na sexuální podněty, což zvyšuje celkovou sexuální touhu.

Dalším důležitým faktorem je snížení stresu, neboť stres a úzkost jsou častými zabijáky libida. Podle studie z roku 2014 cvičení uvolňuje endorfiny, které snižují úroveň stresu a úzkosti. Pokud se tedy žena cítí uvolněnější a klidnější, je pravděpodobnější, že bude mít také zvýšenou chuť k sexu.

Samozřejmostí je také vzhled. Z jakého důvodu se lidé rozhodnou cvičit? Aby zhubli a vytvarovali své tělo. Pokud žena pravidelně cvičí, cítí se ve svém těle lépe, a tím se také zvýší její sebedůvěra, což nám potvrzuje jeden výzkum z roku 2016. V tomto případě je pak ochotnější projevit svou sexualitu a prožívat sex bez sebevětších zábran.

Cvičení pomáhá od erektilní dysfunkce

Studie z roku 2017 prokázala, že pravidelné cvičení má také pozitivní vliv na erektilní dysfunkci. Podobně jako u žen, pravidelné cvičení zlepšuje krevní oběh, což vede k lepšímu průtoku krve do penisu během sexuálního vzrušení. Tím se zlepší tvrdost erekce a schopnost ji udržet během pohlavního styku.

Také muži by se měli zaměřit na cviky, které posilují svaly pánevního dna. Studie z roku 2004 uvádí, že cvičení zaměřené na tuto oblast pomůže mužům zlepšit kontrolu nad svou erekcí a ejakulací. Silnější svaly pánevního dna také vedou k intenzivnějším orgasmům, díky čemuž se zlepší celkový sexuální zážitek.

Výzkum z roku 2011 uvádí, že pravidelné cvičení také pomáhá udržovat zdravou hormonální rovnováhu, včetně hladiny testosteronu, což je klíčový hormon pro mužskou sexuální funkci. Pravidelná fyzická aktivita podle výzkumu pomáhá předcházet hormonálním nerovnováhám, které pak vedou k erektilní dysfunkci.

Na jaké cviky se zaměřit?

Kliky: Kliky jsou jedním z nejoblíbenějších cvičení pro posílení horní poloviny těla, ale málokdo si uvědomuje, že mají také pozitivní vliv na sexuální zdraví a výkon. Podle studie z roku 2016 jsou vynikajícím cvičením pro posílení hrudních svalů, které pomohou zvýšit vaši sílu a vytrvalost při sexuální aktivitě. Silnější hrudní svaly vám zkrátka pomohou se lépe udržet ve vybraných sexuálních polohách a prodloužit váš sexuální výkon. Studie také uvádí, že kliky pomáhají zlepšit krevní oběh, a tím zvýšit sexuální vzrušení a citlivost.

Kegelovy cviky: Dalším účinným cvičením jsou kegelovy cviky, které jsou zaměřené na posílení pánevního dna a podle výzkumu z roku 2017 dopomáhají k intenzivnějším orgasmům. Stačí stisknout svaly, které používáte k zastavení toku moči, a pak je uvolnit. Opakujte alespoň 10 až 15krát několikrát denně.

Plank: Plank je podle studie z roku 2021 jedním z nejlepších cvičení pro posílení břišních svalů. Pravidelným cvičením tohoto cviku nejenže docílíte krásného a pevného břicha, ale také zlepšíte svou stabilitu během sexuálních poloh a zvýšíte vaši výdrž v posteli. Mimo jiné je i tento cvik podle studie skvělým způsobem, jak zlepšit krevní oběh v celém těle, včetně pohlavních orgánů jak u mužů, tak u žen.

Most: Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, i klasický most přináší pozitivní účinky na sexuální zdraví a potěšení. Výzkum z roku 2020 uvádí, že most aktivuje svaly pánevního dna, které, jak už víme, hrají klíčovou roli při sexuální funkci. Pokud tedy nejste příznivci kegelových cviků, most je vhodnou alternativou. Při pravidelném provádění tohoto cviku také podle výzkumu zvýšíte svou pružnost a sílu svalů zad a hýždí, což přináší více variability a stability při sexuálních polohách.

V závěru lze říci, že cvičení necílí pouze na redukci váhy, ale také zlepšuje intimní život. Kombinace zvýšené pružnosti, síly a zlepšeného kardiovaskulárního systému nejenže u žen zvýší chuť na sex a u mužů podpoří silnou erekci, ale celkově přispívá k intenzivnějším a uspokojivějším sexuálním zážitkům.

Zdroje: YouTube.com, healthline.com, webmd.com