Zlaté mléko je více než jen pití, je to spojení staleté moudrosti a moderní vědy. Svou žlutou barvu získává z kurkumy, koření, které je v ájurvédě oslavováno pro své léčivé vlastnosti.

Jak připravit Kurkumové mléko se podívejte na YouTube kanálu The Dinner Bite:

Zdroj: Youtube

Zdravotní výhody zlatého mléka

Protizánětlivé vlastnosti

Jednou z hlavních výhod kurkumového mléka je jeho protizánětlivý účinek. Hlavní složkou, která se zde uplatňuje, je kurkumin, který pomáhá dle studie z roku 2017 redukovat záněty v těle.

Imunita

Kurkumin, kterým kurkuma oplývá, nabízí protizánětlivé, antiseptické a antibakteriální schopnosti. Jak se píše ve studii z roku 2022, vypijete-li sklenici kurkumového mléka denně, podporujete svůj imunitní systém a pomáháte tělu bojovat proti volným radikálům. Díky tomu působí konzumace zlatého mléka jako prevence před vznikem nejrůznějších nemocí včetně těch srdečních.

Zlepšení trávení

Trávicí systém je jako rušná metropole, kde každý den probíhá nesčetně procesů. Kurkumové mléko podporuje jeho harmonii, přináší úlevu vašemu trávicímu ústrojí a má pozitivní vliv na játra a žlučník, uvádí studie z roku 2018.

Analgetické účinky

Kurkuma je dle studie z roku 2020 také skvělým bojovníkem proti chronické bolesti. Pomáhá zmírnit bolest a nepohodlí spojené s různými zdravotními problémy. Moderní výzkumy navíc naznačují, že tento nápoj může hrát roli i v boji s depresí.

Recept na zlaté mléko

- 1 šálek mléka dle vaší volby

- 1 lžička kurkumy

- 1 lžička medu nebo javorového sirupu

- 1 lžička kokosového oleje

- špetka černého pepře

Zahřejte mléko s kurkumou a nechte jej zvolna vařit. Poté vmíchejte sladidlo, kokosový olej a černý pepř. Nechte vařit a promíchejte. Posledním krokem je servírování a pak už jen užívejte každý teplý doušek.

Zlaté mléko není jen obyčejný nápoj, je to spojenec pro vaše zdraví a krásu, který by měl být součástí vašeho života. Vy, kteří hledáte cestu k lepšímu životu, neváhejte a vyzkoušejte tento malý zázrak, jehož tajemství bylo odhaleno v srdci Indie.

Zdroje: foolproofliving.com, teaforturmeric.com, vogue.in