Trend „everything shower” přináší zcela nový pohled na sprchování. Zatímco běžně si totiž ve sprše vystačíme s mýdlem a šamponem, při „everything shower” je potřeba použít mnohem více produktů. Nejde jen o obyčejné mytí, ale o důkladnou očistu celého těla. A miliony lidí si ji naprosto zamilovaly.

Na video od Ashlee west o pravidlech sprchování se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Everything shower jako důkladná očista

Při provádění „everything shower” je důležité jak to, co se děje ve sprše, tak to, co se děje po sprchování. Do sprchy se vybavte kvalitním sprchovým gelem, šamponem, kondicionérem, holicí pěnou, žiletkou, tělovým peelingem a prostředkem vhodným k jemnému mytí obličeje. Po sprše pak budete potřebovat tělové mléko, pleťovou masku a pilník. Během „everything shower” se důkladně umyjete, odstraníte z těla odumřelou kůži, oholíte se. Následně ještě vyživíte pokožku a upravíte si nehty. Jde zkrátka o rituál, během kterého se kompletně postaráte o svůj zevnějšek. Na co je ale třeba dávat pozor?

Volba sprchového gelu

Prvním krokem ke správné péči o pokožku během sprchy je vhodná volba sprchového gelu. Dermatologové doporučují vyhýbat se produktům s příliš agresivními chemikáliemi, které mohou vysušovat pokožku. Místo toho vyberte jemný hydratační sprchový gel, který bude chránit přirozenou vlhkost pokožky. Poohlížejte se přitom po produktech, které mají přírodní základ.

Teplota vody

Teplota vody během sprchy je také důležitým faktorem. Příliš horká voda může odstranit oleje z pokožky a způsobit vysoušení. Dermatologové doporučují teplou vodu namísto horké a omezit dobu trvání sprchy, aby nedošlo k přehřátí pokožky. A pokud se na to cítíte, můžete si na konci sprchování dopřát krátkou ledovou sprchu. Ta podle studie zveřejněné magazínem Hindawi podporuje nejen dobrý stav pokožky, ale také mysli.

Mýdlo a houbička

Při mytí pokožky používejte jemné mýdlo a měkkou houbičku. Drhnutí tvrdými houbičkami může způsobit podráždění a poškození pokožky. Jemnými pohyby si pokožku vyčistěte, aniž byste ji příliš třeli.

Kromě toho použijte také tělový peeling. Ten z pokožky odstraní odumřelé buňky a pokožka díky tomu bude krásně hebká. Peeling klidně použijte i na rty.

Péče o vlasy

Nezapomínejte ani na péči o vlasy. Nejdříve je umyjte šamponem a následně do nich vmasírujte kondicionér. Nechte jej působit po dobu uvedenou na obalu. Po kondicionéru ještě použijte masku na vlasy. Zatímco budou kondicionér či maska působit, využijte v rámci „everything shower” volný čas k oholení chloupků.

Mytí obličeje

Spousta lidí na mytí obličeje používá obyčejný sprchový gel. Ten ale rozhodně není vhodným řešením. Není totiž přizpůsobený k tomu, aby čistil jemnou pokožku tváře. Namísto toho investujte do kvalitního přípravku, jež je určený přímo k mytí obličeje. Uvidíte, že vám za to vaše pleť poděkuje.

Ošetření pokožky

Po sprše je důležité pokožku správně ošetřit. Dermatologové doporučují používat hydratační krém nebo olej na vlhkou pokožku. To pomůže uzamknout vlhkost a udržet pokožku hydratovanou. Než si ale natřete krémem i obličej, dopřejte si pleťovou masku. Nakonec si ostříhejte nehty a opilujte je. Výsledkem celého tohoto rituálu bude dokonale čisté tělo. Pokud si trend „everything shower” oblíbíte, praktikujte jej jednou týdně.

Zdroj: www.youtube.com, www.novinky.cz, health.com