Při holení intimních partií je nezbytné věnovat pozornost hygieně. Nejprve si důkladně omyjte intimní partie teplou vodou a neutrálním mýdlem. Tím podle studií odstraníte nečistoty a bakterie, které by mohly způsobit infekci po holení. Dále doporučujeme provést jemný peeling, abyste odstranili odumřelé kožní buňky a předešli zarůstání chloupků. Peeling pomáhá vyhladit povrch pokožky a zabraňuje vzniku pupínků.

Jak se holit tam dole, poradí v tomto YouTube videu - kanál Kateřina Maxwell:

Zdroj: Youtube

Kvalitní strojek nebo krém

Volba správného holicího strojku či krému má zásadní vliv na konečný výsledek holení. Kvalitní holicí strojek s ostrými čepelemi minimalizuje riziko podráždění a zajišťuje hladký a přesný řez chloupků. Zároveň je důležité vybrat vhodný holicí krém či gel, který bude vhodný pro citlivou pokožku intimních partií. Pokud máte tendenci k podráždění, volba hypoalergenních produktů bez parfémů a agresivních chemikálií může být pro vás ideální. Studie ukazují, že holicí krémy s obsahem aloe vera či vitaminu E mohou dodatečně hydratovat a uklidnit pokožku, což pomůže minimalizovat podráždění a zarudnutí po holení.

Správná technika holení

Při samotném holení je důležité postupovat opatrně a pozorně. Držte kůži napnutou a holicí nástroj používejte opatrně ve směru růstu chloupků. Tím se minimalizuje riziko pořezání nebo podráždění pokožky. Vždy používejte dostatečné množství holicí pěny nebo gelu, který zvlhčuje pokožku a zabraňuje tření holicího nástroje. Nikdy nepoužívejte starý, otupený holicí strojek, který může dráždit pokožku a zvyšovat riziko podráždění. Mějte také na paměti, že při holení intimních partií není třeba používat příliš silný tlak - jemný tlak bude dostačující pro hladký výsledek.

Opláchněte a osušte

Po dokončení holení je důležité důkladně opláchnout intimní partie teplou vodou, abyste odstranili zbytky holicí pěny, gelu a odloupnutých chloupků. Tím se minimalizuje riziko podráždění a infekcí. Avšak nezapomeňte, že posledním krokem by mělo být opláchnutí studenou vodou. Studená voda pomáhá podle studií uzavřít póry a zklidnit pokožku, což zamezuje pronikání nečistot a minimalizuje riziko podráždění a zarudnutí. Po opláchnutí jemně osušte pokožku ručníkem, abyste minimalizovali tření, které by mohlo dráždit citlivou oblast.

Použijte hydratační krém

Po opláchnutí a osušení je vhodné aplikovat hydratační krém nebo balzám, který dodá pokožce potřebnou vlhkost a živiny. Zvolte krém s lehkou a nekomedogenní texturou, která nebude ucpaná póry a nezpůsobí akné. Důkladné hydratace je klíčová pro udržení pružné a zdravé pokožky, a proto je doporučeno používat hydratační krém pravidelně, zejména po holení intimních partií.

Preventivní opatření

Po dokončení holení intimních partií je důležité nosit volné a pohodlné oblečení, minimalizovat tření a tlak na čerstvě oholenou pokožku, vyhnout se nadměrnému pocení a udržovat intimní partie suché a čisté. Doporučuje se používat jemné a hypoalergenní produkty a vyvarovat se drsným čisticím prostředkům či parfémovaným produktům, které by mohly dráždit citlivou pokožku. 

Zdroje: www.youtube.com, www.aad.org, www.healthline.com, www.self.com