Snad každý, kdo se už někdy pokoušel shodit nějaké to kilo navíc, ví, jaká je to dřina. Existuje ale několik tipů a triků, které vám vaše snažení usnadní. Vaše váha se může odvíjet i od vašich ranních návyků. Co je třeba po probuzení dělat, aby šla kila jednodušeji dolů?

Každý den přináší nové příležitost pro ty, kdo se snaží zhubnout, a výběr správných ranních návyků může na této cestě učinit několik příjemných změn. Ať už jde o cvičení či správné stravovací zvyklosti, existuje několik klíčových kroků, které mohou významně přispět k dosažení vašich cílů v oblasti hubnutí.

Ráno se protáhněte. Stačí na to 5 minut. Jak rozvičku provést, se podívete ve videu Anastasie Karabické na YouTube:

Zdroj: Youtube

1. Začnete den velkou sklenicí vody

Hned po probuzení je vhodné se napít. Myslete na to, že během vašeho několikahodinového spánku bylo vaše tělo zcela bez tekutin, a tak může být ráno mírně dehydratované. Snažte se proto vypít alespoň 1/2 litru čisté vody.

Nejde ale jen o samotnou hydrataci. Věděli jste, že příjem tekutin může zrychlovat metabolismus? V roce 2003 byla provedena studie, ve které vědci přišli na to, že vypití 1/2 litru vody ráno po probuzení může dočasně zrychlit metabolismus až o 30 procent.

2. Na bílkoviny bohatá snídaně

Velkou roli při procesu hubnutí hraje snídaně. Každý ví, že snídaně je základem dne. A při snaze zhubnout toto tvrzení platí dvojnásob. Dávejte však pozor na to, co jíte. Snídaně by se totiž měla skládat primárně z bílkovin a zdravých tuků. Bylo prokázáno, že bílkoviny zasytí na delší dobu a zároveň potlačují chuť na sladké. Když si tedy dopřejete na bílkoviny bohatou snídani, vydrží vám pocit sytosti delší dobu a vy tak s přehledem vydržíte bez jídla až do dopolední svačinky.

3. Zacvičte si

Ne každý má pochopitelně ráno čas cvičit. Měli byste ale vědět, že ranní cvičení má řadu výhod. Dle jedné studie například ranní cvičení udržuje po celý den hladiny cukru v krvi v normě a vy tak předejdete náhlým pocitům hladu.

Ideálně se ráno věnujte aerobnímu cvičení, jako je například běh či rychlá chůze. Pokud však nemáte dostatek času, zkuste do své ranní rutiny zařadit alespoň krátké protažení nebo ranní jógu.

4. Vystavte se slunci

S předchozím bodem souvisí i pobyt venku. Slunce je zdrojem vitamínu D, který je pro tělo prospěšný hned v několika směrech. A hubnutí je jedním z nich. Bylo prokázáno, že lidé, kteří často tráví čas venku a vystavují se slunečnímu záření, mají menší pravděpodobnost toho, že budou přibírat na váze. Navíc vám slunce může zlepšit i náladu a vy tedy začnete svůj den s úsměvem.

5. Připravte si oběd

Než vyrazíte do práce, můžete si také nachystat oběd. Díky tomu si jej můžete poskládat dle svých preferencí a také dle různých dietních pravidel. Tím předejdete tomu, že budete v době oběda zmatkovat a nakonec skončíte například v restauraci s rychlým občerstvením nebo se spokojíte s nezdravou obloženou bagetou.

Zdroje: healthline.com, webmd.com, healthshots.com