V domácích podmínkách lidé nejčastěji cvičí jógu, Pilates, HIIT anebo zkrátka jen posilují s vlastní vahou. Je ale pravdou, že na všechna tato cvičení potřebujete dostatek prostoru. Skvěle se ale zapotíte a posílíte celé tělo, i když onen prostor nemáte. Zacvičit si můžete totiž i na židli.

Věděli jste, že i jógu můžete cvičit na židli? A to klidně i v kanceláři. Jak na to, zjistíte ve videu kanálu StillOnTheWay na YouTube:

Zdroj: Youtube

Cvičení se židlí

Se židlí po svém boku máte praktického společníka na cvičení, který zefektivní vaše tréninky. Navíc se během toho skvěle zabavíte, protáhnete, posílíte celé tělo a spálíte spoustu kalorií. Při pravidelném cvičení se pak můžete těšit na odměnu v podobě zvýšené energie, lepší flexibilitu a zlepšené držení těla. A to díky cvičení, které můžete klidně provádět večer u televize.

Dřepy na židli

Připravte se posílit dolní část těla s dřepy na židli. Cvičení se zaměřuje na stehna, hamstringy a hýždě. Sedněte na okraj stabilní židle. Nohy mějte v šíři pánve. Postavte se a znovu si pomalu sedněte. Proveďte 3 série po 10-12 opakováních.

Cvičení pro silná stehna

Sedněte si s rovným zády. Zvedněte jednu nohu, protáhněte ji dopředu a vraťte zpět. To samé opakujte s druhou nohou. Proveďte 3 série po 10-12 opakováních na nohu.

„Pochod” v sedě

Tímto cvikem zlepšíte svou kardiovaskulární vytrvalost. Sedněte vzpřímeně. Zvedněte jedno koleno k hrudi a vraťte zpět. Opakujte střídavě. „Pochod” provádějte například 1-2 minuty.

Vstávání ze židle

Sedněte na okraj židle. Zvedněte se a pevně stáhněte hýždě k sobě. Proveďte 3 série po 10-12 opakování, dbejte přitom na správný postoj.

Posuny patou

Posaďte se vzpřímeně. Jednu nohu natáhněte po zemi co nejdál před sebe a špičku chodidla přitáhněte k sobě. Proveďte 3 série po 10-12 posunech na každé noze.

Posilování lýtek

Posaďte se rovně na židli. Nohy položte na zem tak, aby v kolenou vytvořily pravý úhel. Zvedněte paty, jako byste se chtěli postavit na špičky. Pak paty položte a cvičení zopakujte. Proveďte 3 série po 10-12 zvedání.

Plank na židli

Plank se běžně provádí na zemi a je považován za jedno z nejefektivnějších cvičení. Věděli jste ale, že ho zvládnete odcvičit i na židli?

Sedněte si na pevnou a stabilní židli. Položte ruce na sedák s prsty směřujícími dopředu. Nohy pak natáhněte před sebe a zvedněte je do výšky. Aktivujte střed těla a držte tělo v rovné linii. V pozici vydržte pro začátek například 30 sekund. Proveďte 3 série tohoto cvičení, postupně zvyšujte dobu držení.

Zdroje: self.com, womenshealthmag.com, shape.com