Jak peri peri kuře pomáhá při hubnutí?

Zasytí na dlouho

Kuřecí maso je plné bílkovin. Ty jsou klíčové pro udržení pocitu sytosti a podle studie i pro udržení stabilní hladiny cukru v krvi. Díky své schopnosti poskytovat dlouhotrvající pocit nasycení může peri peri kuře pomoci omezit příjem kalorií. To vede k menšímu příjmu potravy a snížení celkového energetického příjmu.

Připravte si peri peri kuře podle tohoto videoreceptu na YouTube - kanál foodsenter:

Zdroj: Youtube

Spaluje kalorie

Pikantní příchuť peri peri kuřete obsahující kajenský pepř obsahuje látku nazývanou kapsaicin, která podle studie může podpořit termogenezi a zvýšit metabolickou aktivitu. Tento proces pomáhá spálit více kalorií, i když jste v klidu, a tím podpořit úbytek váhy.

Podporuje regeneraci svalů

Bílkoviny jsou podle studií nezbytné pro regeneraci a růst svalů, což je klíčové nejen pro udržení svalové hmoty, ale také pro zvýšení metabolického výdeje. Peri peri kuře je bohaté na bílkoviny, což z něj činí skvělý zdroj pro obnovu svalových vláken po cvičení. Silné a zdravé svaly nejenže podporují celkovou sílu a výkonnost, ale také spalují více kalorií, i když jste v klidu.

Jak připravit peri peri kuře?

Před samotnou přípravou si připravte marinádu. V míse smíchejte 1/4 šálku olivového oleje, 4 stroužky nasekaného česneku, 2 lžičky mletého kajenského pepře, nasekanou červenou papriku, 1/4 šálku čerstvě vymačkané citronové šťávy, 1 lžičku soli, 1/2 lžičky mletého černého pepře, 1/2 lžičky mleté papriky, 1/2 lžičky mletého kmínu, 1/2 lžičky sušeného oregana a 1/2 lžičky sušeného tymiánu. Důkladně promíchejte, dokud nedostanete homogenní směs.

Nyní je čas připravit kuřecí maso. Dejte 4 kuřecí prsa nebo 8 kuřecích stehenních částí do misky nebo pekáče a potřete je marinádou. Ujistěte se, že je maso rovnoměrně pokryté marinádou. Pokud máte čas, nechte maso odležet v lednici alespoň 2 hodiny, ideálně přes noc, aby se chutě mohly hezky promísit.

Když je maso připravené, připravte gril. Předehřejte ho na střední až vysokou teplotu. Poté položte kuřecí maso na gril a grilujte ho asi 6-8 minut na každé straně, dokud není maso zevnitř dobře propečené a vně lehce zhnědlo. Nezapomeňte pravidelně kontrolovat stav masa.

Pokud nemáte možnost grilovat, můžete maso připravit v troubě. Předehřejte troubu na 200 °C, položte maso na plech vyložený pečicím papírem a pečte ho asi 25-30 minut, dokud není maso propečené a vně lehce zhnědlo.

Hotové peri peri kuře můžete ozdobit nasekanou čerstvou petrželkou a podávat s přílohou podle vašeho výběru, jako jsou například pečené brambory, čerstvá zelenina nebo salát.

Zdroje: www.youtube.com, www.chilipeppermadness.com, veebaindia.livejournal.com