Ve světě, kde takřka každý bojuje proti stárnutí, je vítaný každý tip a trik, který tento přirozený proces zpomaluje. A populární jsou hlavně trendy, který skoro nic nestojí, a přesto slibují úžasné výsledky. Není proto divu, že mnohé uživatele internetu zaujala pleťová maska vyrobená z pouhých dvou surovin – z vody a lněných semínek. Její propagátoři na sociálních sítích tvrdí, že funguje naprosto neuvěřitelně, vyživuje pleť, vypíná ji, a dokonce umí konkurovat drahému botoxu.

Jak vyrobit masku ze lněných semínek, zjistíte ve videu kanálu Doro Cubillo na YouTube:

Zdroj: Youtube

Lněná semínka a jejich použití v kosmetice

Lněná semínka nejsou žádnou velkou neznámou. Jsou plná zdraví prospěšných látek včetně vitamínů, minerálů a také antioxidantů, kvůli čemuž je mnozí pravidelně zařazují do svého jídelníčku a přidávají je například do pomazánek či salátů. Podle studie z roku 2023 ovšem nejsou lněná semínka prospěšná jen zevnitř, ale i zvenčí.

Krásnější pleť

Podle newyorského plastického chirurga Dr. Konstantina Vasyukeviche má opravdu význam aplikovat si na pleť masku ze lněných semínek a vody. „Pleťová maska ze lněných semínek je skvělá pro vaši pokožku, protože je velmi bohatá na vlákninu. Ta může podpořit zdraví kůže a také její hydrataci,” uvedl v rozhovoru pro The Post lékař a zároveň dodal, že tato maska může skutečně vypínat pleť. Jako botox ale rozhodně nefunguje. Pocit pevnější pleti po použití masky ze lněného semínka totiž vydrží jen chvíli. Maximálně několik hodin.

Za zkoušku to stojí

I tak ale maska ze lněného semínka pleti prospívá, byť se ve svých účincích nevyrovná drahé kosmetice. A rozhodně stojí za vyzkoušení. Jak ji vyrobit?

Do hrnce nalijte 1 hrnek vody a přiveďte k varu. Poté do vody nasypte 1 polévkovou lžíci lněných semínek a promíchejte. Vypněte sporák a nechte směs odpočívat alespoň 2 hodiny. Během této doby se směs přemění v gel, který následně přeceďte, abyste ho zbavili semínek, a poté už jej můžete používat. Naneste gel na pleť a nechte ho působit zhruba 15 minut. Poté ho opláchněte.

Mnozí si pleťovou masku ze lněných semínek chválí nejen kvůli tomu, že je jejich pleť po použití zářivější, ale také pro její antibakteriální účinky. Díky vysokému obsahu omega-3 mastných kyselin napomáhá maska zbavovat akné a černých teček. A pozor. Masku nemusíte používat jen na pleť, ale podle jednoho výzkumu také do vlasů pro jejich zářivost a lesk.

Zdroje: nypost.com, wellandgood.com, intheknow.com