Lidé po celém světě hledají účinné způsoby, jak bolest zad zmírnit, a často se uchylují k lékům na bolest. Existují však i přírodní alternativy, které mohou pomoci.

Na video od Cecil Vig s návodem, jak si připravit domácí krém z kokosového oleje, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Kokosový olej

Kokosový olej má řadu zdravotních výhod a jednou z nich je jeho schopnost zmírňovat bolest. Obsahuje protizánětlivé látky, které pomáhají snížit bolest spojenou s artritidou a bolestivými klouby. Kokosový olej také podporuje lepší průtok krve do svalů a kloubů, což urychluje hojení.

Kajenský pepř

Kajenský pepř obsahuje látku zvanou kapsaicin, která má analgetické vlastnosti. Kapsaicin pomáhá zmírnit bolesti svalů, zad a dokonce i bolest spojenou s artritidou. Tato látka působí jako stimulant pro krevní oběh, což může také přispět k úlevě od bolesti.

Kurkuma a zázvor

Zázvor a kurkuma jsou známé svými protizánětlivými vlastnostmi. Používají se již po staletí k léčbě různých druhů bolesti, včetně bolesti zad a kloubů spojených s artritidou. Zázvor také pomáhá s bolestmi žaludku. Kurkumin, aktivní složka kurkumy, má silné protizánětlivé účinky a nabízí úlevu od chronické bolesti a zánětu.

Přírodní mast na bolest svalů

Ingredience: ½ šálku kokosového oleje, 2 čajové lžičky kajenského pepře, 2 čajové lžičky zázvorového prášku, 15 kapek mátového esenciálního oleje, 15 kapek levandulového esenciálního oleje, ¼ šálku strouhaného včelího vosku, skleněná nádoba

Postup: Do hrnce nalijte dvě centimetry vody a dejte na sporák. Vezměte skleněnou nádobu a do ní dejte kokosový olej a včelí vosk. Tuto nádobu umístěte do hrnce s vodou. Nechte všechny přísady rozpustit. Přidejte zázvorový prášek, kurkumu a kajenský pepř. Nechte směs vychladnout a následně přidejte éterické oleje. Směs uložte do nádobek, uzavřete a můžete uskladnit.

Tato mast obsahuje kombinaci přírodních ingrediencí, které mají protizánětlivé a analgetické účinky a pomáhají zmírnit bolest svalů a zad. Používejte ji při masáži postižených oblastí.

Prevence bolesti zad

Kromě těchto přírodních léčebných metod je důležité také dbát na prevenci bolesti zad. Pravidelný pohyb, cvičení na posílení svalů zad, správná ergonomie při práci a dostatek odpočinku jsou klíčem k udržení zdravých zad. Pokud trpíte chronickou bolestí zad, je vždy nejlepší konzultovat svůj stav s lékařem nebo specialistou na bolest, aby byla stanovena správná diagnóza a léčebný plán. Pamatujte, že vaše zdraví je na prvním místě a měli byste se o něj pečlivě starat.

Zdroj: www.youtube.com, www.fyziosvet.cz, www.novinky.cz