Podívejme se na celkový koncept obličejové gymnastiky, také na několik cvikům pro různé části obličeje. Poradíme vám, jakým způsobem můžete díky obličejové józe přirozeně zdůraznit svou krásu.

Jak provádět obličejovou gymnastiku, se podívejte ve videu kanálu Ženy so štýlom na YouTube:

Zdroj: Youtube

Pro oční okolí bez vrásek

S přibývajícím věkem zaznamenáte první jemné linky a vrásky na obličeji. Obzvláště citlivou oblastí je okolí očí. Kruhy pod očima a klesající obočí jsou běžné známky stárnutí. Obličejová gymnastika je účinným způsobem, jak těmto známkám předcházet nebo je zpomalit.

Posilování obočí

Zavřete oči a zároveň zvedněte obočí co nejvýše, jak jen to jde. Držte tuto pozici asi 10 sekund a poté povolte. Opakujte tento cvik dvacetkrát denně.

Posilování očních svalů

Otevřete oči a podívejte se přímo před sebe, uvolněte všechny svaly v obličeji. Pomalu pohybujte očima směrem doleva, aniž byste pohybovali hlavou. Držte pohled co nejdéle doleva asi 10 sekund a poté se vraťte do výchozí pozice. Opakujte tento cvik také směrem doprava. Provádějte tento cvik s dvaceti opakováními denně.

Pro plnější rty

Plné rty jsou symbolem krásy a mládí. Místo, abyste sahali po různých procedurách, zkuste těmito jednoduchými cviky posílit a zvýraznit své rty.

Úsměv na maximální šířku

Usmějte se co nejširším úsměvem. Držte tuto pozici několik sekund a poté uvolněte obličej. Opakujte tento cvik pravidelně.

Pohyb rtů zleva doprava

Zavřete rty a napněte je.Pohybujte rty zleva doprava, jako byste přes ně šli prstem. Opakujte tento cvik asi desetkrát a poté uvolněte. Můžete provádět tento cvik několikrát denně, kdykoliv máte chvíli volno.

Pro výraznější čelist

Výrazná čelistní linie dává obličeji definici a štíhlost. Obličejová gymnastika pomáhá zdůraznit lícní kosti a tvar obličeje.

Posílení lícních svalů

Naplňte ústa vzduchem a zavřete rty. Zatlačte vzduch na jednu stranu tváře a držte tuto pozici několik sekund. Poté to samé udělejte na druhou stranu. Opakujte tento cvik několikrát denně.

Výrazné lícní kosti

Začněte se širokým úsměvem. Po několika sekundách utvořte ústa ve tvaru písmene "O." Držte tuto pozici a opakujte ji dvacetkrát. Tento cvik můžete provádět pravidelně.

Pro užší nos

I opticky užší nos může být efektní. Obličejová gymnastika může pomoci zvýraznit části obličeje a vytvořit dojem užšího nosu.

Nádech a ucpání nosní dírky

Ukazováčkem zacpěte jednu nosní dírku. Nadechněte se pomalu a hluboce skrz volnou nosní dírku. Zadržte dech několik sekund. Poté ukazováčkem zacpěte druhou nosní dírku, zatímco první uvolníte. Pomalu vydechněte vzduch skrz otevřenou nosní dírku. Opakujte tento cvik desetkrát denně.

Posilování nosních svalů

Ukazováček umístěte pod špičku nosu. Použijte svaly nosu, abyste zatlačili prst. Opakujte tento cvik tak často, jak budete moci.

Pro výraznější čelist

Pokud chcete zdůraznit vaši čelist, nezapomeňte na žvýkací svaly. Pravidelné žvýkání žvýkačky pomáhá posílit tyto svaly a přidává do obličeje výraz.

Výsledky nejsou hned

Mějte na paměti, že výsledky obličejové gymnastiky nebudou viditelné přes noc. Trpělivost a pravidelnost jsou klíčem k úspěchu. S těmito cviky můžete přirozeně posílit svaly v obličeji a dosáhnout mladistvějšího a svěžího vzhledu bez nutnosti chirurgických zákroků či drahých krémů.

Zdroj: www.youtube.com, www.nivea.cz, www.prokondici.cz