Jednou z potravin, které jsou tajnou zbraní sportovních úspěchů, je arašídové máslo. Tato pochoutka tak může být klíčem k dosažení vašich sportovních cílů a také k zajištění dostatečného množství bílkovin a energie.

Na video od Kulturistika.com o zdravých snídaních plných bílkovin se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Proteinové snídaně s arašídovým máslem

Míchaná vajíčka s arašídovým máslem: Míchaná vajíčka jsou oblíbenou snídaní u mnoha sportovců. Co takhle ale zkusit přidat do směsi arašídové máslo? Stačí smíchat vajíčka, proteinový prášek, arašídové máslo a usmažit těsto na pánvi. Tím získáte plnohodnotnou snídani bohatou na bílkoviny. Protein vám navíc pomůže rychleji se zasytit a dodá energii pro náročný trénink.

Proteinová miska s arašídovým máslem a banánem: Tato snídaňová miska je rychlá a jednoduchá na přípravu. Smíchejte jogurt s arašídovým máslem a nakrájeným banánem. Přidejte trochu medu a posypte ořechy. Tato snídaně vám dodá dostatek energie na celý dopolední trénink. Banány jsou také bohaté na draslík, což pomáhá předcházet křečím během cvičení.

Proteinové palačinky s arašídovým máslem: Palačinky jsou další oblíbenou snídaní. Přidání lžíce arašídového másla do těsta zvýší obsah bílkovin a dodá jim skvělou ořechovou chuť. Dále přidejte banán nebo trochu javorového sirupu pro sladkou chuť. Tato snídaně je bohatá na sacharidy a bílkoviny, což je ideální kombinace pro sportovce.

Proteinové smoothie s arašídovým máslem: Snadný způsob, jak získat ranní dávku bílkovin, je připravit si proteinové smoothie s arašídovým máslem. Smíchejte arašídové máslo, mléko, proteinový prášek a trochu ovoce (např. jahody nebo borůvky) v mixéru. Tento smoothie drink vám poskytne rychlý náboj energie a bílkovin na začátek dne. Můžete také přidat ovesné vločky pro příjem sacharidů.

Sendvič s arašídovým máslem a medem: Jednoduchý sendvič s arašídovým máslem a medem je oblíbenou volbou sportovců. Plátek celozrnného chleba natřete arašídovým máslem, přidejte lžíci medu a posypte ořechy nebo semínky. Tato snídaně je bohatá na bílkoviny, vlákninu a rychlé sacharidy, což je ideální kombinace před tréninkem.

Další výhody arašídového másla

Arašídové máslo nejenže dodává vašim snídaním potřebný protein, ale také obsahuje zdravé tuky, vlákninu a vitamíny. Nenasycené tuky v arašídovém másle pomáhají snížit hladinu "špatného" LDL cholesterolu v krvi. Arašídové máslo dále obsahuje hořčík, který je velmi důležitý pro správnou funkci svalů a nervů, a vitamín E, antioxidant chránící tělo před volnými radikály. Navíc je také zdrojem zinku, který podporuje imunitní systém.

Investujte do sportovní budoucnosti

Sportovci ví, že strava hraje klíčovou roli v dosažení jejich cílů. Proteinová snídaně s arašídovým máslem je skvělým způsobem, jak začít den plný energie a síly. Ať už si vyberete kteroukoli z výše uvedených možností, můžete být jisti, že jste investovali do své sportovní budoucnosti. Nezapomínejte tedy přidat arašídové máslo do svého jídelníčku a sledujte, jak vaše výkonnost roste. Arašídové máslo vám zkrátka může pomoct stát se lepším sportovcem.

Zdroj: www.youtube.com, www.rogelli.cz, www.pestryjidelnicek.cz