Čistá střeva jsou klíčem k efektivnímu trávení potravy. Když jsou střeva zanesená toxiny a odpadními látkami, může to vést k trávicím problémům, jako jsou zácpa, nadýmání a nepravidelné stolice. Pravidelná detoxikace střev udržuje střeva v optimálním stavu a zlepšuje trávicí procesy.

Jaké má skořice účinky pro naše zdraví? To se dozvíte v YouTube videu - kanál Zdraví z přírody:

Zdroj: Youtube

Podpora imunitního systému

Zdravá střeva hrají klíčovou roli v podpoře imunitního systému. Když jsou střeva čistá a zdravá, efektivněji bojují proti infekcím a nemocem. Toxiny a škodliviny, které zůstávají v trávicím traktu, podle studie z roku 2014 oslabují imunitní reakci těla a zvyšují riziko infekcí. Detoxikace střev posiluje  obranyschopnost těla a snižuje riziko onemocnění.

Zlepšení celkového zdraví

Lidský organismus se detoxikuje přirozeně sám, občas je ale potřeba mu trochu pomoci. Zvláště v případě, kdy nedbáte na zdravý životní styl a příjem vlákniny, která je klíčovým prvkem v odstraňování odpadních látek. Jakmile tělu dodáte dostatek prostředků k detoxikaci, dojde dle výzkumu z roku 2022 ke zlepšení celkového zdraví a zbavíte se problémů v podobě plynatosti, zácpy, průjmů anebo bolestí břicha.

Skořice – koření s mnoha benefity

Skořice je oblíbené koření, které se běžně používá v kuchyni na dochucení různých pokrmů a dezertů. Ale co možná nevíte, je to, že skořice má také řadu zdravotních benefitů, včetně její schopnosti podpořit detoxikaci těla. Studie naznačují, že skořice může pomoci zlepšit funkci střev a pomoci při eliminaci škodlivých látek. Obsahuje také silné antioxidanty, které chrání tělo před poškozením volnými radikály. Skořici přidávejte do kaše, kávy či smoothie. 

Zázvor – univerzální pomocník 

Zázvor je dalším výjimečným kořením, které je známo svými zdravý prospěšnými vlastnostmi. Obsahuje látky, které podle studie z roku 2020 stimulují trávicí procesy a odstraňují škodlivé látky z trávicího systému. Není divu, že zázvor je často používán v tradiční medicíně na podporu trávení a detoxikaci. Můžete si připravit zázvorový čaj, přidat zázvor do jídel nebo si udělat osvěžující nápoj s citronem a zázvorem. Jeho chuť je pikantní a osvěžující, což ho činí skvělou volbou pro různé pokrmy.

Lněné semínko – bohatý zdroj vlákniny

Lněné semínko je dalším významným pomocníkem při detoxikaci střev. Dle jednoho výzkumu obsahuje velké množství vlákniny, což je klíčové pro zdravou funkci trávicího systému. Vláknina v lněném semínku udržuje střeva v pohybu a zabraňuje zácpě. Navíc obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které mají protizánětlivé účinky a podporují zdravou střevní mikroflóru. Lněné semínko přidávejte do müsli, jogurtu nebo smoothie. Je to jednoduchý způsob, jak posílit svůj jídelníček o zdravé složky.

Zdroje: www.youtube.com, timesofindia.indiatimes.com, www.eatingwell.com