Na rozdíl od jednostranných diet, dieta s grapefruitem zahrnuje několik aspektů. Tato dieta předepisuje jídelní plán bohatý na bílkoviny a zahrnuje grapefruit nebo džus z grapefruitu při každém jídle.

Na video od Yummieliciouz Food Recipes o přínosech grapefruitů se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Dieta slibuje rychlý a dramatický úbytek váhy díky tvrzením, že grapefruit obsahuje enzymy, které spalují tuky, a tvrdí, že můžete zhubnout až 5 kilo během 12 dnů.

Jak postupovat

Existuje několik verzí tohoto jídelního plánu, ale většina zdrojů uvádí, že by měl trvat 2 nebo 3 týdny. Všechny verze jsou nízkokalorické, nízkosacharidové a bohaté na bílkoviny. Některé verze omezují denní příjem na pouhých 800 kalorií.

Lidé, kteří drží grapefruitovou dietu, si mohou připravit jídla podle svého gusta, včetně koření, salátových dresinků a másla. Příklady jídel zahrnují dvě vařená vajíčka a dva plátky slaniny na snídani, salát s dresinkem a libovolné maso na oběd, libovolné maso připravené libovolným způsobem na večeři a 240 ml nízkotučného mléka jako večerní svačinu.

Výhody a nevýhody

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují hubnutí, včetně věku, výšky, současné váhy, stravy, úrovně fyzické aktivity, metabolismu a dalších. Můžete ovlivnit svou stravu a cvičení, ale je třeba brát v úvahu, že každý člověk reaguje na diety odlišně.

Účinnost při hubnutí

Ukázalo se, že grapefruit může pomoci s hubnutím, ale úbytek váhy na této dietě je pravděpodobně způsoben i sníženým příjmem kalorií.

Grapefruitová dieta sice pomůže zhubnout rychle, ale váha se pravděpodobně vrátí stejně rychle, jak odešla. Zdravé a udržitelné diety totiž zahrnují různé druhy potravin a ovoce, a ne konzumování grapefruitu při každém jídle. Místo toho byste měli konzumovat doporučený denní příjem ovoce a zeleniny.

Bezpečnost diety

Grapefruit a čerstvý grapefruitový džus mohou být součástí vyvážené a zdravé stravy, ale můžou také ovlivnit účinnost některých léků. Grapefruit může interagovat s léky na snížení cholesterolu, tlak, potlačení imunitního systému a dalšími. Proto byste se měli vždy poradit se svým lékařem v případě, že tyto léky užíváte.

Zdroj: www.youtube.com, www.idnes.cz, www.kondice.cz