Teplá až horká voda je skvělá pro hubnutí. Základem účinku horké vody na spalování tuků je fakt, že horká voda zvyšuje teplotu těla. Když pijete horkou vodu, tělo musí pracovat na regulaci teploty a udržování normálního tělesného stavu. Tento proces vyžaduje energii, která je dodávána spalováním kalorií. Pití horké vody tedy může zvýšit energetický výdej těla, což vede k vyššímu spalování tuků.

Důvody, proč pít denně teplou vodu, se dozvíte i v následujícím YouTube videu - kanál

Zdroj: Youtube

Zrychlení metabolismu

Pití horké vody má pozitivní vliv na náš metabolismus. Horká voda zvyšuje naši tělesnou teplotu, což vede k zvýšenému energetickému výdeji našeho těla. Tento jev, známý jako termogeneze, způsobuje zvýšené spalování kalorií, dokonce i v době klidu. Při jednou výzkumu vědci zkoumali vliv horké vody na metabolismus a zjistili, že u lidí, kteří si před jídlem dopřáli 1/2 litru horké či teplé vody, došlo ke zrychlení metabolismu až o 30 %. Tento jev trval zhruba 40 minut.

Podpora trávení

Trávení je klíčovým procesem pro získání živin z potravy. Horká voda zrychlí trávení tím, že podporuje uvolňování trávicích enzymů a optimalizuje funkci trávicího traktu. Když pijete horkou vodu před jídlem, pomáhá to také rozpustit tuky a těžce stravitelné látky, což usnadňuje trávení a snižuje riziko zažívacích potíží.

Detoxikace těla

Detoxikace těla pomocí horké vody je účinný způsob, jak podpořit vyčištění organismu od nahromaděných toxinů a škodlivých látek. Pití horké vody vede dle výzkumů k intenzivnějšímu pocení, z těla se vyplavují ven i škodlivé látky a odpadní produkty metabolismu, které se hromadí v našem systému. Tímto způsobem se můžete zbavit toxických látek, které mohou být zátěží pro orgány a celkové zdraví.

Snížení chuti k jídlu

Pití horké vody před jídlem má pozitivní vliv na naši chuť k jídlu. Horká voda naplní žaludek, to vytváří pocit sytosti a potlačuje naši chuť k jídlu. Při snížené chuti k jídlu jste schopni lépe kontrolovat množství konzumované potravy a vede to k vyváženějšímu příjmu kalorií během dne.

Jak začít s pitím horké vody?

Pokud se rozhodnete využít přínosů pití horké vody pro spalování tuků a podporu metabolismu, je důležité začít postupně. Začněte tím, že před každým hlavním jídlem vypijete asi 250 mililitrů horké vody. Můžete si přidat plátek citronu nebo lžíci medu pro chuť a další zdravotní benefity. Postupně můžete zvyšovat množství a sledovat, jaký má toto opatření vliv na vaši váhu a celkový pocit zdraví.

Zdroje: emedihealth.com, YouTube, healthline.com