Dřepy na špičkách

Dřepy na špičkách nejsou jen skvělým cvikem pro nohy, ale také účinně pracují na lýtkách. Postavte se rovně s nohama na šířku ramen a ruce si položte na boky. Pomalu se spouštějte dolů do dřepu tak, aby vaše kolena tvořila úhel přibližně 90 stupňů a vaše tělo zůstalo rovné. Poté se rychle vraťte zpět nahoru na špičky nohou a opakujte. Cvik opakujte ve 3 sériích po 12 opakováních.

Sedmiminutové cvičení pro krásná lýtka nabízí toto YouTube video - kanál Vicky Justiz:

Zdroj: Youtube

Skákání přes švihadlo

Skákání přes švihadlo je skvělým kardiovaskulárním cvičením, které dle výzkumů současně posiluje lýtka. Skákejte s mírně ohnutými koleny. Při každém skoku se pokuste dosáhnout co nejvyššího skoku a zapojte do toho i lýtka. Pokud máte problémy s prvními pokusy, nezoufejte. Skákejte přes švihadlo po dobu 1 minuty, poté si dejte krátkou pauzu a opakujte 3x.

Vzpor na špičkách

Vzpor na špičkách je jednoduchý, ale velmi účinný cvik pro posílení lýtek. Postavte se rovně s nohama na šířku ramen a ruce na bocích. Pomalu se zvedněte na špičky nohou, současně stahujte svaly lýtek. Držte tuto pozici po dobu 5-10 sekund a poté se pomalu vraťte zpět dolů. Opakujte cvik ve 3 sériích po 15 opakováních.

Výpady s posunem váhy na špičky

Studie ukazují, že výpady jsou skvělým cvikem pro posílení svalů stehen a zadní části nohou, ale pokud se zaměříte na posunutí váhy na špičky, také efektivně pracujete na lýtkách. Udělejte krok vpřed s jednou nohou a spusťte se dolů tak, aby obě kolena tvořila úhel přibližně 90 stupňů. Při tomto pohybu se pokuste tlačit špičkami nohou do podlahy a současně stahujte svaly lýtek. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte s druhou nohou. Proveďte 3 série po 10 opakováních na každou nohu.

Posilování lýtek s elastickým pásem

Elastický pás může být vaším tajným nástrojem pro posílení lýtek. Postavte se rovně s nohama v šíři ramen a umístěte elastický pás kolem spodní části stehen. Pomalu zvedněte paty do vzporu na špičkách, tlačte proti odporu pásku a současně stahujte svaly lýtek. Držte tuto pozici po dobu 10-15 sekund a poté se vraťte zpět dolů. Opakujte cvik ve 3 sériích po 12 opakováních.

Zdroje: www.youtube.com, www.webmd.com, www.menshealth.com