Tyto výživné směsi mohou pomoci zmírnit nadýmání a podpořit lepší trávení. Díky tomu se budete cítit lépe a získáte nový příliv energie. Podívejme se na ty nejlepší detoxikační pro zlepšení trávení a redukci nadýmání.

Na video od Zeelicious Foods o detoxikačních šťávách se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Okurka a máta

Okurky působí nesmírně hydratačně a obsahují enzymy, které podporují trávení. Máta přidává osvěžující nádech a uvolňuje trávicí trakt. Snižuje tvorbu plynu a nadýmání. Smíchejte okurku, lístky máty a trochu limetky pro oživující detoxikační šťávu, která je ideální na léto i podzim.

Citron a zázvor

Klasickým favoritem je citronová a zázvorová šťáva, která je silným nástrojem pro zdraví trávicího systému. Citrony jsou bohaté na vitamin C a antioxidanty, které podporují trávení a snižují záněty. Zázvor má zase přirozené účinky proti nevolnosti a protizánětlivé vlastnosti. Kombinovaně tvoří uklidňující a povzbuzující směs, která pomáhá zmírňovat nadýmání a nepohodlí.

Ananas a papája

Ananas a papája je tropické ovoce, které obsahuje bromelain a papain, enzymy známé pro rozklad proteinů a podporu trávení. Tato kombinace může pomoci redukovat nadýmání a podporovat pravidelnost vyměšování. Užijte si tuto sladkou a kyselou detoxikační šťávu.

Fenykl a máta

Fenykl se dlouho používá jako přírodní prostředek při trávicích problémech, jako je nadýmání a zažívání. Obsahuje látky, které uvolňují střevní svaly, což snižuje nafouklost. Máta doplňuje účinky fenyklu tím, že uklidňuje trávicí trakt a zmírňuje plynatost. Zkuste tedy smíchat bulvy fenyklu a čerstvé lístky máty pro uklidňující detoxikační nápoj.

Řepa a mrkev

Řepa a mrkev jsou plné vlákniny, antioxidantů a esenciálních živin, které podporují zdraví trávicího systému. Pomáhají také stimulovat játra, což pomáhá detoxikaci. Kombinujte tyto kořenové plodiny pro barevnou a výživnou detoxikační šťávu, která je chutná a zdraví prospěšná.

Aloe vera

Aloe vera je dobře známá rostlina pro své uklidňující vlastnosti, jak na kůži, tak pro trávicí systém. Může pomoci redukovat zánět v trávicím traktu a zmírňovat nadýmání. Ujistěte se, že používáte čistý gel z aloe vera a smíchejte ho s trochou kokosové vody pro hydratační a uklidňující detoxikační nápoj, na kterém si navíc opravdu pochutnáte.

Příprava detoxikačních šťav

Při přípravě těchto detoxikačních šťáv je nejlepší používat čerstvé a organické ingredience, abyste maximalizovali jejich zdravotní přínosy. Začleňte tyto šťávy do svého každodenního režimu a pravděpodobně si všimnete zlepšení trávení a snížení nadýmání už během několika týdnů. Pamatujte, že i když mohou být detoxikační šťávy užitečnou součástí zdravého životního stylu, měly by jen doplňovat vyváženou stravu, nesmí ji zcela nahradit.

Zdroj: www.youtube.com, www.celostnimedicina.cz, www.benu.cz