Zázvor, česnek a kurkuma jsou známé svými léčivými vlastnostmi a dlouhodobě se používají v tradiční medicíně různých kultur. Výzkumy tvrdí, že zázvor má protizánětlivé a antioxidační účinky. Česnek je zase známý svými antimikrobiálními vlastnostmi a dle studie z roku 2020 výrazně napomáhá správné obranyschopnosti organismu a umí ničit bakterie a záněty. Kurkuma má silné protizánětlivé účinky, vyplývá ze studie z roku 2021. Pokud si z těchto tří ingrediencí připravíte silný sirup a budete ho pravidelně užívat, podpoříte imunitní systém, zmírníte záněty a pomůžete uvolňovat hleny z plic.

Připravte si domácí sirup proti kašli podle videa na YouTube (kanál Dieta meseceve mene):

Zdroj: Youtube

Recept na domácí sirup

Pro přípravu si nachystejte 2 velké kusy zázvoru a 6 stroužků česneku. Zázvor a česnek oloupejte a nasekejte na menší kousky. Poté je dejte do hrnce a přidejte 1 lžičku kurkumy. Zalijte směs 2 šálky vody a přiveďte k varu. Poté snižte plamen a vařte směs asi 20-30 minut, dokud se objem nezredukuje o polovinu. Až bude sirup hotový, nechte ho vychladnout a poté přeceďte přes síto, abyste odstranili pevné části. K vychlazené směsi přidejte 1 šálek medu a důkladně promíchejte, dokud se med nerozpustí. Tím získáte lahodný sirup s léčivými vlastnostmi.

Jak užívat sirup?

Pro dosažení nejlepších výsledků užívejte 1 až 2 lžíce sirupu dvakrát denně. Můžete si ho přidat do teplé vody nebo čaje, abyste zmírnili kašel a uvolnili hleny. Pravidelné užívání tohoto sirupu může přinést úlevu nejen při akutních problémech s dýcháním, ale také při prevenci různých respiračních onemocnění.

Pozoruhodný zázvor

Ingredience zázvoru, česneku a kurkumy jsou v tradiční medicíně používány po staletí pro své vynikající léčebné vlastnosti. Zázvor, který je známý svými silnými protizánětlivými účinky, má také pozoruhodné antioxidační vlastnosti. Obsahuje látky nazývané gingeroly, které nejenže pomáhají bojovat proti zánětu, ale také podporují zdraví srdce tím, že snižují hladinu škodlivého cholesterolu v krvi.

Silný česnek

Česnek je další důležitou složkou tohoto sirupu. Obsahuje látku nazývanou alicin, která má silné antibakteriální a antivirové vlastnosti. Studie naznačují, že pravidelná konzumace česneku může snížit riziko infekcí dýchacích cest a také pomáhá při léčbě nachlazení a chřipky.

Kurkuma proti zánětům

Kurkuma, zlatá barva indické kuchyně, je další důležitou složkou sirupu. Obsahuje aktivní složku nazývanou kurkumin, která je známá svými silnými protizánětlivými a antioxidantovými účinky. Kurkumin pomáhá snižovat záněty v těle a může být užitečný při léčbě různých druhů bolestí, včetně bolesti kloubů a svalů.

Zdroje: www.youtube.com, ayurveda.alandiashram.org, www.ndtv.com