Zlepšení trávení

Když pijeme teplou vodu, pomáháme dle studií uvolňovat svaly trávicího traktu, což usnadňuje pohyb potravy a odpadů ve střevech. Tento proces může být zejména prospěšný pro ty, kteří trpí zácpou nebo dalšími trávicími potížemi.

7 důvodů, proč pít vodu s citronem, se dozvíte v tomto YouTube videu - kanál COSMETICS & cosmetics:

Zdroj: Youtube

Zrychlení metabolismu

Studie provedená v roce 2003 ukázala, že teplá voda umí zrychlit metabolismus. Lidé, kteří před jídlem vypili 500 mililitrů teplé vody, měli následně po dobu několika desítek minut až o 30 % rychlejší metabolismus. Navíc teplá voda snižuje chuť k jídlu a podporuje pocit sytosti, což vede k menšímu příjmu kalorií a lepšímu kontrolování hmotnosti.

Podpora štíhlejší postavy

Teplá voda pomáhá snižovat chuť k jídlu a podporuje pocit sytosti, což vede ke snížení příjmu kalorií. Díky tomu se snadněji udržuje kalorická rovnováha a snadno tak podle studií podpoříte hubnutí a svou štíhlejší postavu.

Kdy pít teplou vodu?

Ráno nalačno

Pití teplé vody ráno nalačno je velmi prospěšné pro váš trávicí systém. Stačí si připravit sklenici teplé vody, ideálně s teplotou blízkou tělesné teplotě, a vypít ji hned po probuzení. Tímto způsobem můžete probudit své trávicí orgány a nastartovat váš metabolismus do nového dne. Pijte teplou vodu pomalu, aby se vaše tělo mohlo postupně přizpůsobit a absorbovat všechny přínosy této zdravé rutiny.

Před jídlem

Pít teplou vodu před jídlem může být účinným způsobem, jak snížit chuť k jídlu a podpořit pocit sytosti. Potvrzují to i studie. Zabráníte tak nadměrnému příjmu potravy tím, že si zvýšíte objem v žaludku a snížíte hlad. Pití teplé vody před jídlem také pomáhá připravit trávicí systém na nadcházející potravu a usnadnit trávení.

Po cvičení

Pití teplé vody po cvičení může být skvělým způsobem, jak uvolnit svaly a zklidnit nervový systém. Teplá voda napomáhá uvolnit napětí a zklidnit vaše svaly, což vede k rychlejšímu zotavení a příjemnému pocitu po náročném tréninku.

S příchutí

Přidání ingrediencí jako citron, med, skořice nebo čerstvá máta do teplé vody přináší nejen lahodnou chuť, ale také dodatečné zdravotní přínosy. Citronová voda detoxikuje tělo a podporuje trávení, med a skořice dodávají energii a zahřívají tělo, zatímco čerstvá máta uklidňuje a stimuluje trávicí systém.

Zdroje: www.youtube.com, www.medicalnewstoday.com, www.healthline.com, healthshots.com