Pokud jde o to, jak snížit hladinu cholesterolu, je nejúčinnější kombinace úpravy stravy a životního stylu. Výměnou nezdravých potravin za jejich zdravé alternativy, zařazením více cvičení do vaší rutiny a vyzkoušením doplňků stravy na snižování cholesterolu můžete udržet hladinu cholesterolu v normě.

Na video od ProCare, jak snížit hladinu cholesterolu, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Abyste snížili hladinu cholesterolu, dodržujte následující tipy a rady:

Strava bohatá na vlákninu

Zvyšte příjem potravin bohatých na rozpustnou vlákninu, jako jsou ovesné vločky, otruby a luštěniny. Vláknina pomáhá snižovat hladinu LDL cholesterolu, známého jako "špatný" cholesterol.

Konzumace ryb

Zahrňte do své stravy ryby, jako je losos, tuňák a makrela. Obsahují omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají snižovat hladinu triglyceridů a zlepšují celkovou lipidovou rovnováhu v krvi.

Olivový olej

Používejte extra panenský olivový olej namísto másla nebo margarínu. Obsahuje zdravé mononenasycené tuky, které snižují LDL cholesterol.

Ořechy a semínka

Přidejte do své stravy ořechy a semínka, jako jsou mandle, vlašské ořechy a lněná semínka. Obsahují zdravé tuky a vlákninu, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

Ovoce a zelenina

Jezte více čerstvého ovoce a zeleniny. Obsahuje antioxidanty a vlákninu, která podporuje zdraví srdce a navíc pomáhá snižovat i obávaný cholesterol.

Cvičení

Pravidelná fyzická aktivita, jako je chůze, běh nebo jízda na kole, může zvýšit hladinu HDL cholesterolu, známého jako "dobrý" cholesterol, a snížit tak hladinu cholesterolu špatného.

Snížení příjmu nasycených tuků

Omezte konzumaci potravin bohatých na nasycené tuky, jako jsou tučné maso, máslo a smetana. Tyto tuky mohou zvyšovat hladinu LDL cholesterolu.

Ryby a červené maso

Ryby jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které snižují hladinu triglyceridů a zlepšují celkovou lipidovou rovnováhu v krvi. Na druhou stranu omezte konzumaci červeného masa a volte zdravější druhy jako kuřecí nebo krůtí.

Omezte příjem trans tuků

Zjistěte, zda potraviny, které chcete konzumovat, obsahují trans tuky, které mohou zvyšovat hladinu LDL cholesterolu. Tyto tuky se nacházejí v některých průmyslově zpracovaných potravinách a také v pečivu.

Pijte zelený čaj

Zelený čaj obsahuje antioxidanty, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a zlepšovat zdraví srdce.

Omezte příjem alkoholu

I když malé množství alkoholu může mít pozitivní účinky na srdce, nadměrná konzumace zvyšuje hladinu cholesterolu. Pijte tedy s mírou!

Snížení příjmu cukru

Omezte příjem rafinovaných cukrů a sladkostí, které mohou zvyšovat hladinu triglyceridů a LDL cholesterolu.

Udržujte si zdravou váhu

Hubnutí může pomoci snížit hladinu LDL cholesterolu a zvýšit hladinu HDL cholesterolu. Sledujte stravu a cvičte pravidelně.

Konzultujte cholesterol s lékařem

Pokud máte vysokou hladinu cholesterolu nebo jste ohroženi srdečními chorobami, konzultujte vše s lékařem. Může vám předepsat léky na snížení cholesterolu.

Když budete dodržovat tyto tipy, nejenže zlepšíte hladinu cholesterolu, ale i stav svého srdce. Nebude to samozřejmě hned, vytrvejte ale, vyplatí se vám to a tělo vám vše vrátí v podobě zdraví.

Zdroj: www.youtube.com, www.benu.cz, www.novinky.cz